Стаття про автоматизацію кафе

Автоматизація кафе, бару, ресторану.

Починаючи говорити про автоматизацію підприємства громадського харчування, наприклад, відкриття нового ресторану, ви стикаєтеся з багатьма питаннями:
- з чого почати … де купити програму для обліку ресторану… де купити обладнання для ресторану… як підключити та налаштувати фіскальний реєстратор… як краще прокласти локальну мережу… що краще – безкоштовна програма для ресторану чи надійніші платні варіанти.

Безумовно, вам можуть допомогти знайомі, які вже відкрили подібні заклади громадського харчування, але не всі хочуть ділитися своїми секретами, і в їхніх очах ви можете бути конкурентом на ринку підприємств громадського харчування.

Найбільш зацікавлені дати вам повну та розгорнуту консультацію організації, які займаються обслуговуванням касової техніки та всього торговельного обладнання в цілому. Такою організацією також є наше підприємство РіКо, яке вже понад 20 років працює на ринку обслуговування та реалізації торговельного обладнання для магазинів, кави, барів, їдалень, піцерій, ресторанів та інших форм громадського харчування.

Підприємство пропонує обладнання: фіскальні реєстратори та касові апарати, ваги, різне технологічне обладнання, антикрадіжні системи та системи відеоспостереження, різного роду POS обладнання – це POS термінали, POS принтери, зчитувачі магнітних карт та сканери штрих-кодів, так і програмне забезпечення для автоматизації магазинів, кафе, барів, ресторанів, облік для готелю, готелі, фітнес клубу. Проводиться навчання персоналу та наступна тех. підтримка та супровід програмних продуктів.

Не багато хто розуміє, що організація обліку на підприємстві це одне з найважливіших завдань, яке оптимізує ваші витрати і веде контроль роботи всього підприємства, що в результаті призводить до отримання очікуваного вами прибутку.

Сьогодні на ринку програм для автоматизації підприємств громадського харчування не так багато якісних програмних продуктів для обліку. Але не завжди вас порадує ціна та якість технічної підтримки. При виборі програми для ресторану зверніть увагу на термін існування програмного продукту, оскільки найчастіше вмілі менеджери можуть привернути вашу увагу до програм-одноденок або стартапів. Але такі продукти можуть працювати лише у крихких, обмежених умовах. Тобто лише з обмеженим списком обладнання, лише за обмежених умов організації обліку і не відомо, наскільки довго «протримаються» розробники цього програмного забезпечення. Адже вам потрібен надійний варіант.

Програма автоматизації та обліку Libro, яку пропонує наше підприємство РіКо, на ринку вже з 2002 року, вона здатна працювати практично з усім касовим та торговим обладнанням, що пропонується на ринку України, Росії, Білорусії, Казахстану. Програма постійно удосконалюється, доповнюючи нові можливості підключення сучасного обладнання та вимоги до обліку. Мережа дилерів дозволяє придбати та обслуговувати програму безпосередньо у вашому регіоні за єдиною рекомендованою нами ціною.

Програма пропонується за помірною, середньою ціною і містить багато модулів, які не обов'язково купувати відразу, а купувати зі зростанням потреб. Безкоштовною програмою Libro назвати не можна, тому що це обумовлено багаторічною розробкою та вдосконаленнями, а також зростаючими потребами самих користувачів. За співвідношенням ціна/якість ми пропонуємо найбільш оптимальний облік підприємств громадського харчування. Подальші витрати (якщо необхідно, немає зобов'язання) на тех.поддержку як і мінімальні проти іншими продуктами.

Також перевагою програми Libro є її простота. Для бухгалтера, економіста, директора зовсім не обов'язково мати бухгалтерську освіту, достатньо мати бажання вести облік. Касири та бармени навчаються на протязі півгодини, оскільки інтерфейс програми розроблено з метою найшвидшого сприйняття та не захаращеності інтерфейсу. Поєднання видимої простоти та потужного внутрішнього потенціалу і дає нам перевагу над іншими програмами.

Ті, хто кажуть, що автоматизація не потрібна, вочевидь, досі працюють у маленькому закладі і не дуже переймаються розвитком свого підприємства та отриманням прибутку. Деяким складно зрозуміти, що витрати на автоматизацію це не просто витрати, це вкладення у ваш майбутній прибуток. Але подивимося на мережі супермаркетів та ресторанів громадського харчування, ви помітите, що там докладено максимальних зусиль для автоматизації процесів, що у свою чергу збільшує прибуток та зростання підприємств.

Відкриваючи, наприклад, ресторан, ви берете в оренду або купуєте торгову площу, робите ремонт, вкладаючи не маленькі суми, купуєте купу дорогого обладнання, наймаєте та навчаєте персонал і ось, здавалося б, вже можна відкривати заклад і працювати, щоб швидше повернути вкладені кошти . Але… перевірено роками практики, без системи обліку якось не той ефект… Чому? Адже начебто все зробив як треба, і дизайн гарний і меблі, і на кухні повно різних печей і кухарів, і кухаря запросив умілого… Але суть у тому, що чесно на підприємстві можете працювати тільки ви особисто, ну максимум ваші родичі, але найнятий персонал зацікавлений лише у місячній зарплаті, а не у розвитку вашого закладу. Якщо у вас справа не піде, вони одразу перескачуть до сусіднього ресторану.

Тому потрібен чіткий облік та контроль роботи закладу – роботи персоналу, тільки він вам забезпечить отримання очікуваних результатів. Заклад розвиватиметься і, отримавши статус престижного закладу, ви вже зможете обирати більш гідних працівників, забезпечуючи надійність та довговічність вашого підприємства.

Хоч би яку ви вибрали систему автоматизації для вашого закладу – знайте, ви вже забезпечуєте своє розвинене майбутнє. Успіхів у ваших справах!

01.09.2016
Олександр Рогань
(розробник ПО LIBRO)

Рекомендувати статтю в соціальних мережах